Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
slide
Nebojte se toho!
slide
Buďte hraví!
slide
Detaily tvoří celek!
slide
Splňte si svůj sen!
slide
Co je pro Vás nejlepší?
slide
Hledejte inpiraci!
slide
Detaily tvoří celek!
slide
Buďte hraví!
slide
Nebojte se změn!
slide
Buďte hraví!
slide
Design neznamená drahý!
slide
Buďte sami sebou!
slide
Nebojte se toho!
slide
Detaily tvoří celek!
slide
Buďte tvořiví!
slide
Splňte si své sny!
slide
Nebojte se toho!
slide
Buďte hraví!
slide
Splňte si svůj sen!
slide
Detaily tvoří celek!
slide
Detaily tvoří celek!
slide
Buďte hraví!
slide
Detaily tvoří celek!
slide
Splňte si svůj sen!
slide
Design neznamená drahý!
slide
Buďte hraví!
slide
Splňte si svůj sen!
slide
Hledejte inspiraci!
slide
Detaily tvoří celek!
slide
Nebojte se změn!
slide
Detaily tvoří celek!
slide
Buďte tvořiví!!
slide
Splňte si svůj sen!
slide
Detaily tvoří celek!
slide
Hledejte inspiraci!
slide
Buďte hraví!
slide
nebojte se toho!
... tvořím Vaše domovy
Návrhy a realizace interiérů na míru.

BODY SPOLUPRÁCE DETAILNĚ ROZEPSANÉ

Pokud chcete ušetřit čas při osobním jednání, přečtěte si prosím následující text, ve kterém Vám u jednotlivých bodů detailněji přiblížím své zkušenosti, problematiku, přístupy, postupy a souvislosti při renovacích, rekonstrukcích, nebo zařizování nového interiéru.

NAŠE PRVNÍ SCHŮZKA: KONZULTACE, ZAMĚŘENÍ
Každá zakázka vyžaduje individuální přístup, osobité řešení. Po telefonické domluvě k Vám přijedu na konzultaci, vyslechnu si Vaše představy, přání a potřeby.Při osobním rozhovoru se od Vás budu snažit získat co nejvíce informací o vašich zvycích, potřebách, přáních. Budu se zajímat o styl a atmosféru, případně materiál, který Vás oslovuje a je Vám nejbližší.
Pokud budete mít připravené výstřižky z časopisů o bydlení a fotografie s realizacemi, které Vás něčím zaujaly, je to pro mě výborné vodítko pro rychlejší obeznámení se s Vašimi představami, stylem, barvami a atmosférou, která Vás oslovuje.
Budu chtít vědět, zda máte představu o finančním objemu týkajícího se Vašich přání, nebo naopak, kolik peněz chcete investovat.
Zaměřím a nafotím si daný prostor.
Seznámím Vás s obvyklou praxí, nebo vhodnými postupy, možnostmi spolupráce, s cenovou hladinou dle rozsahu využití služeb.
Ukážu Vám fotografie z mých realizovaných projektů.

CENOVÁ NABÍDKA
Na základě informací z naší schůzky vypracuji cenovou nabídku s detailním rozpisem jednotlivých služeb.
Další cenová nabídka může následovat po dokončení výkresové dokumentace, nacenění při realizaci. Pokud zjistíme, že náklady na realizaci přesahují Vaše současné možnosti a představy, můžeme hledat úsporu změnou materiálu a kování, pokud by nás tento postup tlačil k větším kompromisům, bude lepší došetřit, nebo realizovat na etapy ( zkombinovat starší, ale funkční věci s novými, postupně je nahradit).

ANALÝZA
Smyslem tohoto kroku je hned v prvopočátku zjistit smysluplnost a reálnost Vašeho záměru.
S ohledem na Vaše představy,přání,potřeby a finanční možnosti, vytvořím v první fázi spolupráce analýzu prostoru, případně analýzu investice.

Analýza prostoru:
  • návrh několika možností dispozičního řešení interiéru,
  • v půdorysném pohledu vytvořím několik variant rozmístění, jednotlivých zařizovacích prvků. Celý prostor budu řešit jako harmonický celek s ohledem na ergonomická pravidla, vedení komunikačních cest a potřebný objem úložných prostorů. V této fázi řeším interiér koncepčně. Společně vybereme variantu, která Vám bude nejvíce vyhovovat.Tuto variantu můžeme dále detailně rozpracovat ve studii,
  • 2 varianty disp. Řešení, každá další bude účtována v hod. sazbě nebo dle dohody.
Analýza investice:
  • porovnám Váš záměr s předpokládanou investicí,
  • vytvořím hrubý rozpočet celkových nákladů spojených s realizací,
  • využiji předchozích zkušeností k vytvoření konkrétní představy o objemu souvisejících prací. Pomůžeme tím od samého počátku určit postup, směr a ovlivnit výslednou úroveň Vašeho bydlení.
Nebudeme řešit jen jednotlivé části, místa. Podíváme se na místnost (byt, dům) jako na celek ,v souvislostech.
Je potřeba prostudovat vnitřní dispozice Vašeho bytu (domu) a zjistit, zda respektují Vaše potřeby, zvyklosti a životní styl. Předejdeme tím, situacím, kdy se zbytečně podřizujete daným půdorysným uspořádáním, vytváříte provizoria, nebo zaplatíte za služby a zboží, které se posléze ukáže jako nevyhovující (některé zařizovací prvky se nakonec nacházejí na špatném místě, jsou barevně i materiálově nevhodné, nebo pro ně již nezbývá místo). Vše je o informacích. Uvidíte, že je více možností řešení, budete mít na výběr.

Pokud se jedná o rekonstrukci, nebo zabydlování již postavených nemovitostí, celý záměr tímto lépe naplánujeme, ucelíme, sladíme a finančně zvážíme.

Pokud se jedná o chystanou stavbu a analýzu prostoru započneme v přípravné fázi, budou jakékoliv změny a úpravy minimálně finančně nákladné. Příklad z praxe: osloví Vás typový projekt bytu, nebo domu a Vaším snem je utéct z panelového domu do vlastního domku se zahrádkou. Nebo věříte, že se přestěhujete do lepšího bytu v novostavbě.
Mnohdy nad stavebními plány nebo projektem zjistíme, že dva trojsedy v obývacím pokoji jsou ve skutečnosti rozměrově veliké jako dvojsedy, že se nám setká sedačka s jídelním stolem, že nemáme žádnou komoru, nebo šatnu. Za dveřmi v ložnici, jediné místo pro vestavěnou skříň v celém bytě, je hloubka jen 40 cm. V tom lepším případě. :-) A v zádveří, jediném místě pro věšáky na bundy je instalovaná velká jističová skříň. V kuchyni není místo pro spížní skříň a k jídelnímu stolu se vejdou pouze 4 lidé, aj.

Naše spolupráce by tak měla vést ke zkvalitnění úrovně Vašeho bydlení a k efektivnímu využití Vašich financí.

STUDIE

Studie obsahuje:
  • návrh jednotlivých zařizovacích prvků, doplňků a jejich základní rozměry,
  • pohledy na stěny v měřítku, 2D ,skica,
  • možnosti kombinací materiálů a barev.
Max. 2 návrhy, každý další bude účtován v hod. sazbě nebo dle dohody.

Návrh: každý prostor je třeba co nejlépe využít. Váš prostor navrhnu bez rozměrových omezení, žádný rozměr pro mě a naší výrobu není atypem.V půdorysném pohledu navrhnu několik variant vhodného rozmístění jednotlivých zařizovacích předmětů a jejich rozměry, při dodržení ergonomických pravidel (vedení komunikačních cest, odstupy, přístupnost).
Mým cílem je vytvořit nejen příjemný a praktický prostor kolem Vás,prostor,který bude promyšlený a kvalitně konstrukčně i materiálově zpracovaný, ale i vytvořit příjemnou atmosféru vyvážeností nejen barev a rozmístěním hmoty.

Materiály a barvy: k dispozici máme široký výběr materiálů, vzorů, barev – to nám dává možnost využít individuálně a funkčně jakýkoliv prostor.
Při představě ohromného množství výběru barev, dekorů, materiálů kování a doplňků se budete v prvních chvílích asi cítit bezradní. NENECHTE SE VYDĚSIT!!! :-)
Při řešení Vašeho interiéru začnu od jednoho základního materiálu , jeho barvy: například od podlahy, který bude zásadní pro určení nálady v interiéru, a teprve k tomuto materiálu budeme hledat spektrum doplňkových barev a dalších materiálů.

3D vizualizace: zpracujeme virtuální model vítězné varianty studie prostoru, který lépe prezentuje rozměrové, tvarové a barevné uspořádání interieru (v současné době pomocí truhlářského programu PRO 100).

VÝKRESOVÁ DOKUMENTACE

Specifikace zařizovacích prvků
obsahuje dokumentaci pro výrobu a nákup jednotlivých prvků interiéru.Cílem této dokumentace je vytvořit detailní podklady pro následné výběrové řízení nebo porovnání cen dodavatelů.Výběrem konkrétních prvků je pak možno ovlivnit výslednou cenu realizace,aniž by bylo nutné se odchýlit od záměru studie.

Stavební úpravy a rozvod energií tyto podklady obsahují rozmístění elektroinstalací, vody, odpadů, plynu a topení, úpravy stěn a stavebních rozměrů, SDK práce, prvky zakázkové výroby aj.
Možnost zajištění jednotlivých řemesel viz. VÝROBA A ŘEMESLA v nabídce menu

Neplaťte za jednu práci dvakrát!

Zamyslete se prosím nad pracovními postupy při renovacích, rekonstrukcích.
Běžnou praxí je bohužel situace, kdy si klient nechá udělat nové rozvody vody, elektro, plynu a po začištění zdí a vymalování jde řešit například kuchyni.
Vždy se ptám: Jak mohl někdo vědět v jakém místě se má provést instalace konkrétních vývodů, zásuvek, světel? Jaký bude výsledek při navrhování například této kuchyně do takového prostoru, kdy: Vy už nebudete chtít nic předělávat a já vím, že podřizovat pravidla a potřeby kuchyně špatně vyvedené vodě a odpadu je práce, která nikdy nepovede k dobrému výsledku. (Za který by stálo zaplatit.) Má pak smysl vůbec něco dělat? Předpokládám,že se na novou kuchyni těšíte,a chcete z ní mít radost.
Vše je jen o informacích: chci jen předcházet zbytečně drahým zkušenostem.
Moji práci asi nejvíce oceníte ve chvíli, kdy zastavím všechny Vaše aktivity a teprve na základě analýzy, nebo studie interiéru, kdy bude jasné rozmístění a velikost veškerého vybavení, vznikne dokumentace k rozvodům vody, odpadu, elektro, vypínačů, zásuvek a světel.
Stejně tak nezapomeňte na možnost, nebo nutnost změn a úprav týkajících se zdí a příček. Při studii odhalíme nedostatky a zjistíme potřeby díky dispozičním řešení interiéru. Ukáží se například: polohy dveří vzhledem ke komunikačním cestám, rozměry nik pro možnost umístění vestavěné skříně, šatny atd.

Nyní budete mít jasnou představu, jak Vás celý projekt časově i finančně zatíží.Na základě detailního výpisu jednotlivých prvků interiéru,Vašich priorit a finančních možností si budete moci sami určit,jakým způsobem a v jakém rozsahu bude probíhat vlastní realizace.

REALIZACE
Po odsouhlasení cenové nabídky, zaplacení zálohy a podepsání smlouvy o dílo pokračuje zadání do výroby. Pokud budete chtít na základě výběrového řízení dle výrobní dokumentace a specifikace využít služeb jiného výrobce, nabízím využití služby koordinace řemesel.
Dlouhodobě úzce spolupracuji s firmou Racek-výroba nábytku.Podívejte se prosím na jejich nabídku služeb a realizace v nabídce menu - VÝROBA A ŘEMESLA.

KOORDINACE
Aby se nakonec nelišila odsouhlasená výkresová dokumentace od skutečnosti, nabízím koordinaci řemesel a dozor při výrobě a montáži nábytku, nebo při stavebních úpravách, vytvoření harmonogramu prací.
Podle situace prokonzultuji s výrobcem dokumentaci, vhodnost použití materiálů, kování, technické a výrobní možnosti dané výroby, konstrukční spoje a řešení všech technických detailů. To samé i se stavebními řemesly.
Koordinační činnost se většinou skládá ze zadání, kontroly a převzetí.

© 2014 Michal Brynda | design by Michal Brynda & ANTEE s.r.o. | vytvořil DiT Servis